Bratislava: 02-5262 2611
Košice: 0902 991 102

Vysokoškolské štúdium v zahraničí dánsko
via design

VIA DESIGN - Logo VIA DESIGN

VIA DESIGN známa aj ako TEKO VIA UC je najväčšia vzdelávacia inštitúcia v oblasti módneho dizajnu a manažmentu v celej Škandinávii. Jej história siaha do roku 1968, keď bola založená odborníkmi z práve sa rozvíjajúceho odevného priemyslu. Ako jedna z mála škôl svojho typu, ponúka odbory zamerané na všetky oblasti odevnej produkcie, od dizajnu, cez technologické postupy až po následnú distribúciu. Štúdium je interdisciplinárne a veľký dôraz sa kladie na tímovú spoluprácu nielen v rámci jedného odboru. Na škole spolu študuje vyše 1000 študentov, v kreatívnom prostredí, vytvorenom dánskymi umelcami a s najmodernejším technickým vybavením. Študentom  sú k dispozícii špecializované dielne, kníhkupectvo so študijnými materiálmi, knižnica, Boutique – obchod kde nakúpite všetky materiály potrebné na tvorbu. Študenti majú na základe dohody prístup aj do knižnice TrendStudio, kde sa môžu inšpirovať širokým spektrom módnych časopisov, katalógov o trendoch nadchádzajúcej sezóny.

Kampus sídli v meste Herning na stredozápade Jutlandu asi jeden a pol hodiny vlakom od Aarhusu, druhého najväčšieho mesta Dánska. Vznikol ako centrum obchodu a neskôr aj textilného priemyslu, čo podnietilo vznik odevnej školy Midtjysk Tekstilskole, predchodcu dnešného VIA DESIGN.
Herning je príjemné mesto s rozľahlými parkmi v bezprostrednej blízkosti kampusu ako aj početnými reštauráciami, kaviarňami obchodmi. Mesto ponúka množstvo príležitostí pre kultúrne vyžitie, či už koncerty, divadelné predstavenia alebo inšpiratívne návštevy v miestnych múzeách.

PODMIENKY PRIJATIA
- stredoškolské vzdelanie s maturitou
- maturita z angličtiny alebo IELTS 6.5

Študovať tu môžete tieto AP a bakalárske programy:

AP Design - Fashion
AP Branding & Marketing Management - Fashion

BA Branding & Marketing Management (top-up)
BA Fashion Design (top-up)
BA Entrepreneurship and Innovation (top-up)

Ohlasy študentov na túto univerzitu
 
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky do vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Grösslingová 45
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612

info@interstudy.sk