Bratislava: 02-5262 2611
Košice: 0902 991 102

Vysokoškolské štúdium v zahraničí dánsko
via design

VIA DESIGN VIA DESIGN

VIA DESIGN známa aj ako TEKO VIA UC je najväčšia vzdelávacia inštitúcia v oblasti módneho dizajnu a manažmentu v celej Škandinávii. Jej história siaha do roku 1968, keď bola založená odborníkmi z práve sa rozvíjajúceho odevného priemyslu. Ako jedna z mála škôl svojho typu, ponúka odbory zamerané na všetky oblasti odevnej produkcie, od dizajnu, cez technologické postupy až po následnú distribúciu. Štúdium je interdisciplinárne a veľký dôraz sa kladie na tímovú spoluprácu nielen v rámci jedného odboru. Na škole spolu študuje vyše 1000 študentov, v kreatívnom prostredí, vytvorenom dánskymi umelcami a s najmodernejším technickým vybavením. Študentom  sú k dispozícii špecializované dielne, kníhkupectvo so študijnými materiálmi, knižnica, Boutique – obchod kde nakúpite všetky materiály potrebné na tvorbu. Študenti majú na základe dohody prístup aj do knižnice TrendStudio, kde sa môžu inšpirovať širokým spektrom módnych časopisov, katalógov o trendoch nadchádzajúcej sezóny.

Kampus sídli v meste Herning na stredozápade Jutlandu asi jeden a pol hodiny vlakom od Aarhusu, druhého najväčšieho mesta Dánska. Vznikol ako centrum obchodu a neskôr aj textilného priemyslu, čo podnietilo vznik odevnej školy Midtjysk Tekstilskole, predchodcu dnešného VIA DESIGN.
Herning je príjemné mesto s rozľahlými parkmi v bezprostrednej blízkosti kampusu ako aj početnými reštauráciami, kaviarňami obchodmi. Mesto ponúka množstvo príležitostí pre kultúrne vyžitie, či už koncerty, divadelné predstavenia alebo inšpiratívne návštevy v miestnych múzeách.

PODMIENKY PRIJATIA
- stredoškolské vzdelanie s maturitou
- test z angličtiny v InterStudy
alebo
- IELTS 6.0 alebo ekvivalent

Študovať tu môžete tieto AP a bakalárske programy:

AP Design - Fashion
AP Pattern Design
AP Branding & Marketing Management - Fashion

BA Branding & Marketing Management (top-up)
BA Design - Fashion (top-up)
BA Entrepreneurship (top-up)
BA Pattern Design (top-up)

BA Materials Science and Product Design (full degree)

Ohlasy študentov na túto univerzitu
 
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky do vášho mailboxu

Grösslingová 45
811 05 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612
FAX: +421 2 5249 4681

info@interstudy.sk

Hviezdoslavova 7
042 00 Košice

Tel.: +421 902 991 102

kosice@interstudy.sk