Bratislava: 02-5262 2611

Vysokoškolské štúdium v zahraničí veľká británia
university of bedfordshire - referencie

University of Bedfordshire - Logo University of Bedfordshire

Barbora
Študijný odbor:
MA Applied linguistics(TEFL)
Ako hodnotíte univerzitu, ktorú navštevujete? Ak to máte možnosť porovnať, ako ju hodnotíte v porovnaní so školstvom na Slovensku?
Z mojho pohladu a kurzu , ktorý študujem na University of Bedfordshire môžem univerzitu hodnotit len kladne. V mojom pripade mam skúsenosť s bakalarskym studiom na SR a je to nieco neporovnateľné. Uz co sa tyka samotneho kurzu, pristupu materiálov a hlavne pristup profesorov k študentom a k danemu predmetu. Jednoznačne každému kto rozmýšľa nad štúdiom v zahranici, odporucam to vyskusat, ziskat skúsenosti, nove kontakty a nove poznatky z ineho uhla pohľadu ako sa beru na SR.
Ako zvládate štúdium?
Ako student ministerského stupňa by som povedala, ze je to trosku narocnejsie na cas, ktory stravite ani nie tak v skole ako v kniznici hladanim zdrojov a pisanim prác. Zvládnuť sa to da uplne s prehladom ak si dobre zadelite cas. Ti, ktorí maju skúsenosť so slovenskou univerzitou, myslim si, ze v zahraničí problém vobec nebudú mať.
Ako hodnotíte prístup učiteľov ku študentom?
Úprimne, na zaciatku studia som bola sokovana v dobrom slova zmysle. Priateľský pristup, ochota pomoct s čímkolvek a kedykoľvek, či su to stretnutia zamerane na studium alebo na osobne veci. Kontaktovat učiteľov mozete počas týždňa, prazdnin, kedykoľvek a nie je ziadny problem s osobnym stretnutím na universite alebo kontaktu cez skype ak sa nahodou nachadzate mimo krajiny. V UK ziadne konzultacne hodiny neplatia, co je jedna z vyhod lebo cas stretnutia si mozete prisposobit sebe a taktiež ucitelovi.
Ste spokojný/á s vybavením školy? Ako hodnotíte dostupnosť a kvalitu študijných materiálov?
Áno. Musim povedať co sa týka zdrojov/ materiálov je velmi veľký výber. Niekedy je problem s počtom ale momentálne velky pocet knih je v online formach, ktore sa daju stiahnuť - velka vyhoda. Kniznica je otvorená 24/7. Co sa tyka mojho kurzu, mame miestnosti vybavene velmi dobrymi pomockami a technologiami na vykonavanie praxe s cim som sa na SR vobec nestretla - velka spokojnost.
Ako hodnotíte študentský život? (študentská únia, rôzne kluby, podujatia organizované školou, mesto)
Na universite je studenska unia, kde sa mozu studenti stretavat, zakladat rozne komunity, venovat sa sportu a rozne ine. Kazdy jeden student by si vybral to svoje. Na University of Bedfordshire je studentska unia velmi dobre koordinovana. Mesto je velmi utulne, ponuka vsetko co clovek potrebuje aj moznost najdenia si prace alebo brigady. Podujatia, ktore su organizované universitou su podla mna ktore sa nevyskytuju kazdy den. Ako studentka university som sa zúčastnila tripu do Vietnamu, co mi unoznilo nielen spoznat krajinu ale hlavne ludi a zivot v nej - osobny rozvoj.
Ako sa Vám páči ubytovanie?
Plni svoj štandard, ponuka vsetko co student potreduje aj ked na druhej strane by som povedala, ze je trošku predrazene.
Našli ste si prácu? Ak áno, je náročné skĺbiť štúdium s prácou?
Áno, našla. Zo zaciatku to bolo dost narocne skĺbiť štúdium s prácou ale da sa to.
Považujete svoje rozhodnutie študovať v zahraničí za správne?
Jednoznačne považujem moje rozhodnutie za spravne a mrzí ma, ze som sa nerozhodla aj pre bakalarske štúdium v zahraničí.
Ako ste boli spokojný/á s poradenstvom a pomocou InterStudy pri vybavovaní štúdia?
Môžem povedať, ze s Interstudy som velmi spokojná. Pomohli mi vo všetko co som potrebovala, odpovedali mi na všetky otázky co som mala, velmi milí ľudia, ochotní pomôcť, ľudia, ktorí nepovedali, ze to nejde ale ako sa to bide dat urobit. Ponukli mnozstvo rád. Interatudy jednoznacne hodnotim kladne.
Doporučili by ste InterStudy Vašim priateľom či známym?
Samozrejme. Uz som aj niektorým odporucila :-)
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky do vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612

info@interstudy.sk