University for the Creative Arts

University for the Creative Arts - Logo University for the Creative Arts

University for the Creative Arts je druhá najväčšia inštitúcia špecializujúca sa na umenie a dizajn vo Veľkej Británii. Zároveň je to aj najlepšie hodnotená univerzita špecializujúca sa na kreatívne odbory vo Veľkej Británii. V súčasnosti na univerzite študuje okolo 6 000 študentov, ktorí si môžu vybrať z viac ako 110 umeleckých odborov.

Pôvodne bola založená v roku 2005 ako University College for Creative Arts at Canterbury, Epsom, Farnham, Maidstone and Rochester. V roku 2008 jej bol udelený titul univerzity. Univerzita má kampusy v mestách Canterbury, Epsom, Farnham a Rochester. Navyše má univerzita partnerstvá s množstvom umeleckých a edukačných inštitúcií po celom svete. Univerzita má sedem fakúlt a päť vedeckých centier. Ako prvá v Británii otvorila škola biznis školu pre kreatívny priemysel - Business School for the Creative Arts.

Ako čisto umelecky zameraná organizácia vytvára univerzita unikátnu komunitu pre umelcov, dizajnérov, filmárov, spisovateľov a mnohých ďalších, kde môžu podobne zmýšľajúci ľudia zdieľať kreatívne procesy a navzájom sa inšpirovať.

Navyše je na škole veľmi podporovaná spolupráca medzi jednotlivými odbormi. Umelci študujú s filmármi, módni dizajnéri pracujú na svojich návrhoch vedľa architektov, ktorí pracujú na svojich prácach.  Vďaka tomuto štýlu výučby sa študenti dennodenne stretávajú so širokou škálou odborov.

Medzi absolventov sa radia Oscarom ocenení filmári, známi módni dizajnéri ako aj televízni reportéri a moderátori. Za posledné roky univerzita získala viacero ocenení, ktoré potvrdzujú skvelú úroveň tejto inštitúcie. Časopis The Guardian ju zaradil do top 10 univerzít roku 2018 za ich odbory architektúry, módy a textilu a filmovej produkcie s fotografiou.

Univerzita poskytuje študentom zo Slovenska štipendium, vďaka čomu sa na nich vzťahuje rovnaké školné, ako platia domáci študenti (bakalárske štúdium: GBP 9 250/rok, master štúdium: GBP 10 400 - 12 400 za celé štúdium).

PODMIENKY PRIJATIA

Bakalárske štúdium
- maturita s priemerom známok do 2.2 v závislosti od odboru
- maturita z angličtiny na úrovni B2, známka 1 alebo 2 alebo certifikát IELTS so skóre minimálne 6.0