Bratislava: 02-5262 2611

Thomas More University of Applied Sciences

Thomas More University of Applied Sciences - Logo Thomas More University of Applied Sciences

Thomas More University of Applied Sciences je najväčšia univerzita aplikovaných vied v severnom regióne Belgicka, Flámsku. Jej kampusy sa nachádzajú v provincii Antverpy – najľudnatejšej oblasti Belgicka. V historických mestách Antverpy, Mechelen, Lier a Herentals sídlia rôzne výskumné inštitúcie a medzinárodné školy. Mestá sú prepojené sieťou modernej infraštruktúry a v meste Antverpy sa nachádza medzinárodné letisko. Oblasť je známa aj vďaka chemickému, diamantovému, sklenárskemu a tlačiarenskému priemyslu.

Na 9 kampusoch univerzity študuje vyše 20 000 študentov 111 národností, vďaka čomu je atmosféra na univerzite dynamická a rôznorodá. Na univerzite pôsobí 8 výskumných centier, v ktorých pracuje viac ako 100 výskumníkov.

Študijné programy v anglickom jazyku sa vyučujú na troch kampusoch: Mechelen, De Nayer a Geel. Ide o odbory v oblasti obchodu a cestovného ruchu, užívateľského dizajnu, učiteľstva, médií a komunikácie, zdravotnej starostlivosti a informačných technológií. Štúdium je veľmi praktické, na projektoch sa spolupracuje s medzinárodnými spoločnosťami, v ktorých študenti stážujú, a vyučujúci sú jednoznačne odborníkmi vo svojich odboroch.

Mechelen:
Kampus De Ham má niekoľko grafických dielní, editačnú miestnosť, komunikačnú agentúru, redakčné bunky a aj foto štúdio. Vyše 1500 študentov na tomto kampuse môže využívať množstvo high-tech pomôcok, ako sú drony a VR okuliare. Stanica, ale aj centrum mesta sú v pešej dostupnosti od kampusu.
Na kampuse De Vest sa vyučujú odbory súvisiace s podnikaním a managementom. V inovatívnom prostredí kampusu sa pracuje na rôznych projektoch, ktoré sú navrhnuté a dozorované partnerskými spoločnosťami. Vďaka centrálnej polohe sú všetky dôležité lokality mesta ľahko dostupné a študentský život je oveľa jednoduchší.

Kampus De Nayer je orientovaný na moderné technológie. Nachádza sa medzi Antverpami a Bruselom v dobrej dostupnosti do mesta Mechelen. V areáli sa nachádza vyše 12 000 metrov štvorcových high-tech laboratórií, centrum automobilových technológií a zváracie centrum. Kampus má bohatú históriu technologického a inžinierskeho vzdelávania s reputáciou ďaleko presahujúcou hranice regiónu, v ktorom sa nachádza. Študenti môžu v tzv. Makerspace vyrobiť svoj prvý prototyp a dokonca aj vyrobiť malé množstvá svojich produktov s využitím 3D tlačiarne, laseru, frézy. Každý rok majú študenti posledného ročníka možnosť zúčastniť sa veľtrhu práce, kde zástupcovia 230 firiem robia nábor nových zamestnancov.

Kampus Geel je priestranné moderné miesto obklopené zeleňou, odkiaľ sa dá ľahko dostať do centra mesta Geel vďaka autobusom, ktoré sú dokonale prispôsobené rozvrhu na univerzite. Kampus je plný inovácií a vyučujú sa na ňom odbory spojené s technológiami a zdravotnou starostlivosťou. Študentom sú k dispozícii 3D tlačiarne, centrá pre inováciu, kreativitu a podnikanie a dokonca aj medzinárodné centrum, kde je možnosť zoznámiť sa s inými zahraničnými študentmi a naštartovať tak svoju kariéru v medzinárodnom sektore.

Keďže študentský život je aj o iných veciach než o sedení nad knihami, o možnosti spoločenského, športového a kultúrneho vyžitia sa na univerzite stará Student Services – oddelenie služieb pre študentov. Toto oddelenie taktiež pomáha študentom riešiť problémy nesúvisiace so študijným programom – hľadanie ubytovania/práce, informácie ohľadom financovania štúdia, študijné poradenstvo a veľa iných.

Pod správu univerzity spadá niekoľko knižníc, v ktorých je možné využívať študovne, počítače, vypožičať si knihy a rôzne audiovizuálne materiály, prípadne si oddýchnuť v kaviarni. Na každom kampuse sú aj stravovacie zariadenia. Študenti si môžu prenajať bicykel len za 35 eur za semester, celoročnú športovú kartu využiteľnú v 80 športových kluboch po celom Flámsku si môžu zakúpiť za 20 eur. Špeciálne pre zahraničných študentov bol vytvorený „buddy program“ a služba jazykovej podpory. Na univerzite fungujú aj medzinárodné študentské organizácie.

Thomas More University je členom asociácie KU Leuven, v rámci ktorej spolupracujú členské vzdelávacie inštitúcie v oblasti strategických priorít ako študentská mobilita, podpora výskumu a získanie vedúceho postavenia vo vysokoškolskom vzdelávaní.

Bakalárske štúdium

Thomas More University of Applied Sciences vyučuje vybrané 3-ročné bakalárske programy v anglickom jazyku, vďaka ktorým môžu ambiciózni študenti zažiť najvyššiu kvalitu vzdelávania. V prípade záujmu je možné pokračovať v postgraduálnom diplomovom štúdiu, ktoré trvá 1 rok, alebo získať druhý bakalársky titul z príbuzného odboru.

International Business Management (kampus Mechelen - De Vest)
s možnosťou výberu z 3 zameraní:

  • Data Science, Protection and Security
  • Global Supply Chain Management
  • International Business and Trade  

International Tourism and Leisure (kampus Mechelen - De Vest)
International Communication and Media (kampus Mehcelen – De Ham)
s možnosťou výberu z 2 zameraní:

  • Branding and Activation
  • Public and Corporate Affairs

International Journalism (kampus Mechelen - De Ham)
Information Management & Multimedia: International Digital Experience Design (Mechelen - De Ham)
International Media and Entertainment Business (kampus Mechelen - De Ham)
Applied Computer Science (kampus Geel)
Automotive Technology (kampus DeNayer)
Electronics - ICT (kampus DeNayer)
Orthopaedic Technology (kampus Geel)

V prípade, že už máte bakalárske štúdium za sebou, ale máte záujem rozširovať svoje vzdelanie v danej oblasti, univerzita ponúka možnosť získania druhého bakalárskeho titulu v priebehu 1 roka v týchto odboroch:

International Tourism and Leisure (Mechelen - De Vest)
International Communication and Media (Mechelen - De Ham)
International Journalism (Mechelen - De Ham)
International Media and Entertainment Business (Mechelen - De Ham)
Applied Computer Science (Geel)

Postgraduálne diplomové štúdium

Absolventi bakalárskeho štúdia, ktorí majú záujem o rozšírenie svojich vedomostí a zlepšenie kariérnych predpokladov, môžu na Thomas More University of Applied Sciences získať v priebehu jedného, resp. dvoch semestrov postgraduálny diplom v týchto odboroch:

International Teacher (Mechelen - Kruidtuin)
Space and Service Design (Mechelen - Lucas Faydherbe) 
African Business Studies (Mechelen - De Vest)

Termín pre podanie prihlášky

Na štúdium je možné nastúpiť v jarnom (február) alebo jesennom (september) termíne, pri nástupe v septembri je deadline na podanie prihlášky 1.júl, odporúčaný termín je 1. jún.

Školné

Bakalárske štúdium: € 1116 / rok
Postgraduálne diplomové štúdium: € 1900 (1 rok)
Space and Service Design: € 1900 so štipendiom, € 2900 bez štipendia (1 rok)
Informácie k podmienkam pre získanie štipendia vám poskytne InterStudy.

Ubytovanie

Univerzita ponúka možnosť ubytovania v internátoch na dvoch svojich kampusoch - Campus Kruidtuin v meste Mechelen a Campus National v Antverpách. Keďže kapacity týchto dvoch kampusov sú obmedzené, odporúčame zvážiť aj možnosť ubytovania mimo kampusu, či už v zdieľanom byte, alebo individuálne v garsónke. Žiadosť o ubytovanie sa podáva koncom apríla. Bližšie informácie budú uchádzačom poskytnuté počas prihlasovacieho procesu.

Podmienky prijatia

Bakalársky stupeň:

  • stredoškolské štúdium s maturitou
  • maturita z angličtiny min. B2, alebo medzinárodný certifikát

Postgraduálne diplomové štúdium

  • bakalársky alebo magisterský titul (z príbuzného študijného programu)
  • medzinárodný certifikát preukazujúci znalosť anglického jazyka na úrovni minimálne B2+
  • ďalšie podmienky podľa odboru

 

Ohlasy študentov na túto univerzitu
 
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky do vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612

info@interstudy.sk