NHL Stenden University of Applied Sciences

NHL Stenden University of Applied Sciences - Logo NHL Stenden University of Applied Sciences

NHL Stenden University patrí medzi 3 najlepšie univerzity aplikovaných vied v Holandsku, toto ocenenie získala už tretí rok po sebe. Vysoký ranking dosahuje aj v hodnoteniach svojich študentov, ktorí oceňujú najmä relevantnosť študijných programov pre neskoršie uplatnenie v praxi.

Väčšina odborov, ktoré je možné študovať v angličtine, je vyučovaná na hlavnom kampuse v meste Leeuwarden, ktoré má vyše 120 000 obyvateľov a je hlavným mestom provincie Friesland. Leží len 30 minút cesty od pobrežia, a hodinu a pol od Amsterdamu. Napriek tomu, že mesto patrí k menším, vďaka veľkému počtu študentov (viac ako 20 000) tu zažijete živú študentskú atmosféru, a nájdete tu všetko čo k životu a štúdiu budete potrebovať.

Ostatné menšie kampusy sa nachádzajú v mestách Emmen, Meppel a Groningen.

Stenden University kladie vysoký dôraz na to, aby študijné programy čo najlepšie pripravili absolventov na ich budúcu kariéru, aby sa vedeli orientovať v medzinárodnom, interkultúrnom a dynamicky sa meniacom prostredí pracovného trhu. Vďaka medzinárodným kontaktom, ktoré univerzita neustále nadväzuje s firmami, spoločnosťami a univerzitami môžu študenti absolvovať stáž, aj študijný pobyt v zahraničí, a získané skúsenosti zúročiť neskôr pri budovaní kariéry.

Výučba na NHL Stenden University prebieha systémom takzvaného Design-Based Education. Študenti pracujú v malých interdisciplinárnych skupinách na projektoch a zadaniach. Cieľom je aby učenie nebolo len pre učenie, ale viedlo k schopnostiam prichádzať s praktickými riešeniami. K dispozícií majú ateliéry so simulovaným prostredím, ako napríklad cvičnú firmu, hotel či multimediálne štúdiá, kde si môžu otestovať svoje riešenia a získať spätnú väzbu od vyučujúcich a ostatných študentov. Dôraz sa kladie aj na osobnostný rozvoj každého študenta a prevzatie zodpovednosti za svoje štúdium. Študijné a kariérne ciele si postupne stanovuje študent sám pod dohľadom prideleného tútora.

Pozrite si video-tour univerzity tu: https://www.youtube.com/watch?v=qotsPdf1j6o&feature=youtu.be

Deadline na podanie prihlášok:
15. august pre nástup v septembri – odporúčaný termín do 1. mája
15. január pre nástup vo februári

ŠTUDIJNÉ ODBORY
Bakalárske štúdium

BSc Business Administration Bachelor - Leeuwarden – 4 roky
BA Creative Business, Media Management - Leeuwarden 3 alebo 4 roky
BSc Information Technology (IT) - Emmen – 4 roky
BBA International Business - Leeuwarden – 4 roky
BA International Hospitality Management - Leeuwarden – 3 alebo 4 roky
BSc International Logistics Management - Emmen – 4 roky