Bratislava: 02-5262 2611

Vysokoškolské štúdium v zahraničí veľká británia
middlesex university london - referencie

Middlesex University London - Logo Middlesex University London

Zuzana
Študijný odbor:
MA Arts management
Ako hodnotíte univerzitu, ktorú navštevujete? Ak to máte možnosť porovnať, ako ju hodnotíte v porovnaní so školstvom na Slovensku?
Ako velmi prakticky orientovanu. Pristup profesrov je velmi otvoreny a napomocny. 24 hodin otvorena kniznica je tiez velmi velka vyhoda. Nemusite kupovat drahe knihy a vsekty materialy su vzdy dostupne online. Slovenske univerzity su moc konzervativne skoro vobec nie parkticke a pristup profesorov je velakrat velmi subjektivny smerom k hodnoteniu. Tu nikdy neviete kto vas hodnoti vzdy su to minimalne dvaja ludia. Vsetko sa nahrava ako u nas bakalarky do systemu na zhodu takze nikto nemoze kopirovat.
Ako zvládate štúdium?
Je to tazsie spojit s pracou, ale brigada sa da najst vzdy. Studium je sice zlozite ale hlavne funguje na uplne inom principe ako doma takze si nan treba najskor zvyknut. Nastastie 24h support od vyucujucich a pracovnikov robi cele studium jedoduchsie.
Ako hodnotíte prístup učiteľov ku študentom?
Pravdilene stretnutia organizovane programovou leaderkou raz za tri mesiace je perfektna vec. Vzdy analyzujeme dostavame feedback na nasu pracu co je vzdy napomocne.
Ste spokojný/á s vybavením školy? Ako hodnotíte dostupnosť a kvalitu študijných materiálov?
Dostupnost k materialom je 10 z 10 pre kazdy modul vsetko potrebne je online + online kniznica a poradca 24/7. Triedy aj campus su vybavene modernymi techologiami k dispozicii su notebooky, citacky aj tablety, ktore si student moze zadarmo prenajat na svoju studentsku kartu. Kniznica je plne vybavena novymi pocitacmi cele jedno poschodie je venovane aj umeniu a dizajnu kde su vsetky materialy a nove Apple pocitace s programamy ako napriklad photoshop. Na univerzite je vsade tlacenie akehokolvek formatu zadarmo a nove tlaciarne su k dispozicii v kazdej budove skoro na kazdom poschodi.
Ako hodnotíte študentský život? (študentská únia, rôzne kluby, podujatia organizované školou, mesto)
Studentsky zivot na Middlesexe organizuje vo vacsine pripadov MDXSU co je studentska unia ma vlastnu budovu kde najdete uplne novu posilovnu, bar za studentske ceny a jedalensky servis. MDXSU organizuju party a akcie kazdy mesiac ponukaju aj platene alebo dobrovolne brigady. Takziez funguje aj skupina studentov ktory organizuju vylety po Anglicku. Skola ma rozne kluby a zvazky ktorych sa studenti mozu stat clenmi a ti potom organizuju vlastne akcie.
Ako sa Vám páči ubytovanie?
Byvam na privatnom byte, co bol asi najvacsi problem najst tak aby to zodpovedalo lokalite skoly, financnym moznostiam a narokom na ubytovanie.
Našli ste si prácu? Ak áno, je náročné skĺbiť štúdium s prácou?
Nasla som si pracu. V Londyne je mnozstvo hospitaly agentur ktore ponukaju pracu na eventoch a v hoteloch su absolutne flexibilne cize vy si poviete kolko chcete pracovat a podla toho uz len beriete alebo odmietate ponuky na jednotlive shifts. Daju sa robit denne, ranne, nocne a aj vikendy. Takze si clovek len musi vybrat dobru agenturu ktora mu bude vyhovovat.
Považujete svoje rozhodnutie študovať v zahraničí za správne?
Urcite ano. aj ked to bolo zo zaciatku tazke studium so skolou na Slovensku sa neda ani porovnat. Moznosti pre osobny rozvoj su vacsie, zivotny standard vyssi, socialny zivot kvalitnejsi.
Ako ste boli spokojný/á s poradenstvom a pomocou InterStudy pri vybavovaní štúdia?
Nemala som absolutne ziadne problemy. Vsetko som sa snazila odovzdat nacas podla pokynov. Mne osobne sa venovala Simona Janecekova a neskor Jana Hirkova. Obe vysokoprofesionalne so skvelym pristupom. Skvela komunikacia rychla odozva, ale aj poradenstvo. Dakujem Vam obom aj touto cestou.
Doporučili by ste InterStudy Vašim priateľom či známym?
Uz som ho odporucila mojim znamym , a niektori Vas uz kontaktovali. Dakujem pekne :)
Kristina
Študijný odbor:
Business management and Spanish
Ako hodnotíte univerzitu, ktorú navštevujete? Ak to máte možnosť porovnať, ako ju hodnotíte v porovnaní so školstvom na Slovensku?
Na slovenskej univerzite som síce sama neštudovala ale z rozprávania mojich bývalých spolužiakov si dovolím tvrdiť, že školstvo v anglicku je viac sofistikované a oveľa viac zamerané na vedomosti z reálneho života a taktiež mnoho praxe a obrovské mnosžstvo príležitostí rozvíjania sa počaš štúdia v odbore.
Ako zvládate štúdium?
Musím uznať že jazyk mi z počiatku robil problémy avšak teraz po prvom roku je to už lepšie a čo sa týka samotných predmetov, testov, skúšok a podobne, myslím si, že ako pri každom štúdiu je dôležitá priebežná príprava lebo keď som to niekedy zanedbala bolo dosť náročné všetko doháňať.
Ako hodnotíte prístup učiteľov ku študentom?
Učitelia s ktorými som ja prišla do styku a ktorý ma vyučujú sú veľmi nápomocný. Keď mám akýkoľvek problém, tak sa môžem na nich obrátiť a požiadať aj o dodatočné vysvetlenie.
Ste spokojný/á s vybavením školy? Ako hodnotíte dostupnosť a kvalitu študijných materiálov?
Vybavenie považujem za jednu z obrovských predností Middlesex University. Veľmi modernizovaná univerzita s množstvom študijných pomôcok a priestorov.
Ako hodnotíte študentský život? (študentská únia, rôzne kluby, podujatia organizované školou, mesto)
Takmer stále sa tam niečo deje takže ak sa človek chce angažovať, vždy si nájde rôzne udalosti, zaujímavé diskusie, prednášky, ale taktiež aj rôzne párty. Na začiatku školského roka škola organizuje aj niekoľko stretnutí nápomocných hlavne pre nových študentov socializovať sa a spoznať ľudí z univerzity.
Ako sa Vám páči ubytovanie?
Ja bývam v súkromnom byte, ktorý si prenajímam, takže školské inernáty moc ohodnotiť neviem. Môj osobný názor je, že je lepšie hľadať ubytovanie na vlastnu zodpovednosť lebo je to lacnejšie a pohodlnejšie ako internát.
Našli ste si prácu? Ak áno, je náročné skĺbiť štúdium s prácou?
Práca je jedna z mála vecí, ktoré považujem za jednoduché pri štúdiu v Londýne. Pokiaľ hľadáte len niečo na začiatok priemerne ohodnotené, tak nie je problém nájsť pracovné miesto. Vystriedala som počas roka tri práce a musím uznať, že keď som praacovala za viac peňazí na dobrej pozícií tak už bolo náročné pre mňa zvládať aj školu, preto som sa radšej rozhodla pracovať za menšie ohodnotenie ale s dostatkom voľného času. Toto je však dosť individuálne, pretože poznám študentov čo pracujú aj takmer 50 hodín týždenne a pred skúškami alebo testami si vezmú voľno a učia sa nárazovo.
Považujete svoje rozhodnutie študovať v zahraničí za správne?
Z pohľadu vzdelania a možností do budúcna určite áno.
Ako ste boli spokojný/á s poradenstvom a pomocou InterStudy pri vybavovaní štúdia?
Vždy sa snažia byť čo najviac nápomocní, zodpovedajú na akékoľvek otázky a najviac som si cenila poradenstvo pri vypĺňaní dokumentov.
Doporučili by ste InterStudy Vašim priateľom či známym?
Niekoľko mojich známych už spolupracovalo s InterStudy vďaka mojim odporúčaniam.
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky do vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612

info@interstudy.sk