Bratislava: 02-5262 2611

LAB University of Applied Sciences

LAB University of Applied Sciences

LAB University of Applied Sciences sídli v mestách Lahti a Lappeenranta a poskytuje aj vzdelávanie online. Medzi silné stránky tejto univerzity špecializujúcej sa na inovácie patrí cirkulárna ekonomika, dizajn a zdravie. Všetko, čo robia na LAB, vytvára pre firmy a podnikateľov pridanú hodnotu. Je znázornením aktívneho prístupu, kedy odborníci vytvárajú niečo nové spolu s podnikateľským prostredím. Na LAB študuje 9400 študentov a je šiestou najväčšou univerzitou aplikovaných vied vo Fínsku. Na univerzite študuje dokopy 1 118 zahraničných študentov, ktorí sú 87 národností.

 

Lahti

Lahti je deviate najväčšie mesto Fínska s približne 120 000 obyvateľmi a je známe ako mesto športu a vo svete je uznávané aj pre svoje zameranie na dizajn a kvalitné kultúrne služby.  Mesto sa nachádza na pobreží jedného z mnohých fínskych jazier, jazera Vesijärvi, a zároveň len hodinu od Lappeenranta a rovnako hodinu aj od Helsínk.

Nový kampus v Lahti je moderné vzdelávacie zariadenie, ktoré je postavené v bývalých továrenských areáloch. Kampus poskytuje jedinečné a inšpiratívne prostredie na učenie a prácu. Nachádza sa približne 3 km od centra mesta a 4 km od železničnej a autobusovej stanice Lahti. Na kampus sa pohodlne dostanete autobusom.

Lappeenranta

Mesto Lappeenranta je vzdialené od Helsínk len dve hodiny jazdy vlakom a má aj vlastné medzinárodné letisko. Mesto má malomestskú atmosféru a dobrú infraštruktúru a zároveň ponúka širokú škálu služieb, kultúrnych podujatí a voľnočasových aktivít.

Novozrekonštruovaný kampus LAB Lappeenranta sa nachádza v štvrti Skinnarila, 7 km od centra mesta, je ľahko dostupný autobusmi a susedí s univerzitou LUT. LAB má v Lappeenrante 3 400 študentov, z ktorých 450 sú zahraniční študenti, vďaka čomu má kampus silné medzinárodné zastúpenie. Kampus Lappeenranta, ktorý si delia Univerzita aplikovaných vied LAB a Univerzita LUT, je s vyše 8 500 študentmi najväčším vysokoškolským kampusom v juhovýchodnom Fínsku.

Vzdelávacie priestory v Lappeenrante sú na špičkovej úrovni. Napríklad technologické laboratóriá a laboratóriá zdravotnej starostlivosti a sociálnych služieb patria medzi najmodernejšie vo Fínsku a nedávno bola otvorená úplne nová výučbová kuchyňa a reštaurácia pre študentov cestovného ruchu a hotelového manažmentu.

Aby sa tu študenti cítili ako doma, kampus ponúka rozsiahle služby: akademickú knižnicu, kaviarne a bufety, novú dobre vybavenú telocvičňu a obchod s rozličným tovarom, atď.

 

Akademická knižnica LUT

Akademická knižnica LUT poskytuje služby knižnice v rôznych odborných oblastiach pre výskumníkov a širokú verejnosť v Lappeenrante a v Lahti, a zároveň je spoločnou knižnicou pre Univerzitu LUT a Univerzitu aplikovaných vied LAB. Základom Akademickej knižnice LUT je niekoľko desaťročí trvajúca knižničná a informačná činnosť v Lappeenrante a v Lahti.

 

Programy vyučované v angličtine na bakalárskom stupni

 • Business Information Technology (Lahti)
 • International Business (Lahti, Lappeenranta)
 • Tourism and Hospitality Management (Lappeenranta)
 • Industrial Information Technology (Lahti)
 • Industrial Mechanical Engineering (Lappeenranta)
 • Sustainable Solutions Engineering (online)
 • Paramedic Nurse (Lappeenranta)
 • Sustainable Construction Technology (Lahti)
 • Sustainable Design Business (Lahti)

Programy vyučované v angličtine na magisterskom stupni

 • Business Innovation Culture and Creativity (online)
 • Urban Sustainability (online)

Neoddeliteľnou súčasťou štúdia je aj odborná stáž na pracovisku, ktorá zahŕňa projekty realizované v spolupráci so zamestnávateľmi a spoločnosťami v danej oblasti. Štúdium na univerzite aplikovaných vied prináša študentom kombináciu praktických zručností spolu so silným teoretickým základom.

 

Podmienky prijatia

Bakalárske štúdium:

 • ukončené stredoškolské vzdelanie s maturitou
 • jazykový certifikát IELTS (min. skóre 6.0), TOEFL (min. skóre 80), Cambridge B2 First (min. skóre 170), Cambridge C1 Advanced alebo C2 Proficiency (minimálne známka C)
 • vypracovanie kreatívneho zadania na odbor Sustainable Design Business

 

Magisterské štúdium:

 • bakalársky titul a dva roky praxe v relevantnej oblasti
 • absolvovanie prijímacej skúšky na odbor Business Innovation Culture and Creativity

 

Termín pre podanie prihlášky: do 17.1.

Ohlasy študentov na túto univerzitu
 
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky do vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“

Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
  +421 2 5262 2612

info@interstudy.sk