Bratislava: 02-5262 2611

Howest University of Applied Sciences

Howest University of Applied Sciences - Logo Howest University of Applied Sciences

Howest University of Applied Sciences je kreatívna vysoká škola so sídlom v Bruggách a Kortrijku. Jej cieľom je vychovať ďalšie generácie zanietených a vysoko kvalifikovaných odborníkov s dobrou uplatniteľnosťou na trhu práce. Univerzita je známa pre svoj inovatívny a interdisciplinárny prístup k vzdelávaniu a výskumu. Úzko spolupracuje s priemyselným a podnikateľským sektorom, vďaka čomu si v priebehu rokov vybudovala dobré meno v oblasti vedeckého výskumu, služieb a vzdelávania, a počas svojej doterajšej činnosti vybudovala množstvo partnerstiev s univerzitami a organizáciami pôsobiacimi po celom svete.

Howest University of Applied Scineces je medzinárodne uznávaná pre svoje prakticky zamerané programy v oblasti digitálneho dizajnu, kybernetickej bezpečnosti a herného dizajnu a vývoja. Učebné osnovy pravidelne aktualizuje a prispôsobuje, aby zahŕňali nové poznatky a zavádzali najnovší výskum do praxe. Kreativita a podnikanie sú súčasťou DNA Howestu, preto sú kľúčovými prvkami každého programu aj stáže.

Podľa The Princeton Review® je Howest University of Applied Sciences jednou z najlepších vysokých škôl, na ktorých môžete študovať herný dizajn. So svojím bakalárskym programom v odbore Digital Arts and Entertainment (DAE) patrila v roku 2020 a 2021 v kategórii Top Game Design medzi 25 najlepších inštitúcií na svete. Vďaka tomuto programu univerzita získala prvé miesto aj v súťaži The Rookies Award ako najlepšia škola dizajnu a vývoja hier na svete v 2017 a 2018 a piate miesto v roku 2019.

Univerzita je pre študentov atraktívna aj vďaka svojej polohe. Vlakom alebo autom môžete byť za pár hodín v Paríži, Londýne, Amsterdame, Kolíne alebo Luxemburgu. Univerzitné kampusy sa nachádzajú v mestách Kortrijk a Bruggy. Na kampusoch vládne kreatívna atmosféra, študenti majú k dispozícii množstvo priestorov na prácu na projektoch ale aj oddych. Ak práve neštudujete, budete si môcť vychutnať rušný spoločenský život vďaka večierkom, športovým a kultúrnym udalostiam, ktoré sa na kampusoch konajú.

Deadline na podanie prihlášok:
15. august pre nástup v septembri – odporúčaný termín do 1. júna

PODMIENKY PRIJATIA
Bakalárske štúdium

Maturita/ Stredoškolské štúdium s maturitou
jazykový certifikát IELTS s celkovým skóre 5.5 alebo maturita z anglického jazyka na úrovni B2
Postgraduate Certificate/Advanced Bachelor
ukončené bakalárske, resp. magisterské štúdium

ŠTUDIJNÉ ODBORY
Bachelor of Digital Arts and Entertainment (DAE)
Špecializácie:
- Visual effects