Študuj komerčnú hudbu v Írsku a Nemecku

Chcete pracovať v hudobnom priemysle a hľadate vysokú školu, ktorá Vás na to dokonale pripraví? Máme pre Vás tu správnu univerzitu - British and Irish Modern Music Institute! BIMM je univerzita zameraná iba na hudobné odbory, manažment hudby a songwriting. O jej vysokej úrovni svedčí aj to, že až 80 percent absolventov sa živí výhradne hudbou! Navyše na kampusoch v Írsku a Nemecku môžete študovať za výhodné, nízke školné, vďaka čomu sú skvelou alternatívou k štúdiu vo Veľkej Británii.

BIMM Dublin

Študenti, ktorí sa rozhodnú študovať na BIMM Institute Dublin sa môžu počas štúdia tešiť na inšpiratívne výučbové prostredie, ktoré už od prvého dňa motivuje k rozbehnutiu vlastnej hudobnej kariéry. Univerzita má v meste dve fakulty - Francis Street a The Coombe, ktoré študentom poskytujú prvotriedne vybavenie akými sú nahrávacie štúdiá (Temple Lane Studios), alebo miestnosti na živé vystúpenia.

Hudba je živou súčasťou identity mesta s hudobnými priestormi na každom rohu. Dublin je mesto, kde si môžete za jedinú noc vypočuť medzinárodný koncert, miestne kapely, DJ-ov a nezávislých umelcov, na pódiu jedného zo stoviek legendárnych podnikov, barov, krčiem a klubov, a to každú noc v týždni!

Vďaka sieti kontaktov, ktoré BIMM v Dubline má, môžu študenti nadviazať spoluprácu s niektorými z najlepších dublinských hudobných klubov, akými sú The Academy, Whelans, The Button Factory, JJ Smyths a ďalšie už počas štúdia.

Na BIMM Institute Dubline môžete študovať nasledujúce odbory:
BA (Hons) Commercial Modern Music – Guitar, Bass, Drums and Vocals
BA (Hons) Commercial Modern Music – Songwriting
BA (Hons) Music Business
MA Popular Music Practice

BIMM Germany
Berlín

Študuj v Berlíne, epicentre európskej hudobnej scény, v meste ktoré sa môže pochváliť jednou z najrozmanitejších hudobných scén na svete. Pulzuje, žije a dýcha každým predstaviteľným hudobným žánrom. Domov tu našli kapely ako Rammstein,  Modeselektor, či speváčka Dillon.

BIMM Institute Berlin stavia na kreativite mesta a podporuje umelecký a tvorivý rozvoj svojich študentov. Počas štúdia majú študenti prístup k najmodernejšiemu vybaveniu v renomovanom hudobnom centre - House of Music, v ktorom univerzita priamo sídli, a ktoré rozvíja tvorivú komunitu, a zároveň je ideálnym miestom na nadväzovanie kontaktov so spoločnosťami ako Yamaha, Shure, či MOD Devices.

Hamburg

Mesto známe ako nemecká „brána do sveta“ -  kde skupina Beatles vystrelila na miestnu hudobnú scénu a stal sa z nej okamžite celosvetový fenomén. Podobne ako v Berlíne aj v Hamburgu nájdete živú hudobnú scénu, kde sa navzájom prepájajú všetky možné hudobné žánre.

BIMM Institute Hamburg má oficiálny štatút školiaceho centra certifikovaného spoločnosťou Ableton, vďaka čomu budete mať počas štúdia prístup k špičkovému vybaveniu a softvéru od popredných svetových výrobcov hudobných nástrojov, ktorí inštitút aktívne podporujú. Študenti sa taktiež môžu spoznať s hudobnými promotérmi, manažérmi, producentami a umelcami z celého sveta.

Navyše, od septembra 2021 otvára univerzita nové výučbové priestory neďaleko múzea Karostar Musikhaus v St. Pauli v Hamburgu, ktoré budú skutočným rajom pre milovníkov hudby.

Na BIMM Institute Germany môžete študovať nasledujúce odbory:

BA (Hons) Music Production
BMus (Hons) Popular Music Performance – Guitar, Bass, Drums and Vocals
BMus (Hons) Songwriting
BA (Hons) Music Business
MA Popular Music Practice – iba v Berlíne

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať ohľadom bližšieho postupu, s prihláškou Vám radi pomôžeme!
univerzity@interstudy.sk, 02-5262 2611