Vysokoškolské štúdium v zahraničí dánsko
university college of northern denmark

University College of Northern Denmark - Logo University College of Northern Denmark

Vzdelávacia inštitúcia, ktorá bola predchodcom University College of Northern Denmark, bola založená v roku 1999 pod názvom NOEA Institute of Applied Management. V roku 2010 získala univerzitný status a názov University College of Northern Denmark. UCN v súčasnosti ponúka 6 tzv. AP Degree programov (viac v sekcii Študijné programy), 3 bakalárske študijné programy, a 6 tzv. "top-up" bakalárskych programov určených pre študentov, ktorí majú ukončené aspoň 2 roky bakalárskeho štúdia. Výučba vo všetkých týchto programoch prebieha v anglickom jazyku.

Z celkového počtu 7000 denných študentov cca. 700 pochádza zo zahraničia, z 25 rôznych krajín. Výučba prebieha na troch kampusoch v rámci mesta Aalborg, ktoré sú jednoducho dostupné prostriedkami hromadnej dopravy aj bicyklom. Neustále investície do zariadenia a technického vybavenia prispievajú k vytváraniu príjemných a moderných podmienok pre štúdium. Študentom je umožnený 24-hodinový prístup do oboch budov, ako aj k väčšine zariadení potrebných pre individuálne vzdelávanie. K dispozícii je aj knižnica na vysokej úrovni, stravovacie zariadenia a miesta, kde sa študenti môžu stretávať vo svojom voľnom čase.

Hlavným cieľom univerzity v rámci výučby je kombinácia teórie s praxou. Naviac prostredníctvom možnosti zúčastniť sa stáže v dánskych ako aj zahraničných firmách majú študenti možnosť získať skúsenosti z pracovného prostredia ešte pred nástupom do zamestnania, čo výrazne zvyšuje šancu absolventov čo najlepšie sa uplatniť na trhu práce.

PODMIENKY PRIJATIA
- stredoškolské vzdelanie s maturitou
- test z angličtiny v InterStudy, alebo medzinárodný certifikát

Študovať tu môžete tieto AP a bakalárske programy:

AP Automation Engineering
AP Computer Science
AP Design, Technology and Business
AP Marketing Management
AP Multimedia Design & Communication
AP Service, Hospitality & Tourism Management

BA International Hospitality Management (top-up)
BA International Sales and Marketing (top-up)
BA Software Development (top-up)
BA Sport Management (top-up)
BA Web Development (top-up)

BA Architectural Technology and Construction Management (full degree)
BA Export and Technology Management (full degree)
BA Natural and Cultural Heritage Management (full degree, Hjørring) - v r. 2018 sa neotvára

Ohlasy študentov na túto univerzitu

Ivana
Študijný odbor:
Service, Hospitality and Tourism Management
Ako hodnotíte univerzitu, ktorú navštevujete? Ak to máte možnosť porovnať, ako ju hodnotíte v porovnaní so školstvom na Slovensku?
Myslím si, že táto škola má dobrý systém učenia, čo znamená učenie "zážitkovou" formou. Máme rôzne workshopy, a príležitosti využi(t to, čo sa učíme v paxi.
Ako zvládate štúdium?
Myslím si, že zatiaľ je to ľahko zvládnuteľné. Uvidíme po ďalších skúškach :P
Ako hodnotíte prístup učiteľov ku študentom?
Sú kamarátski a dávajú nam priestor na náš názor, pracujú s nami, komunikujú. Nevyvolávajú v nás pocit, že su o niečo viac, ale na druhej strane sú pre nás autoritou.
Ste spokojný/á s vybavením školy? Ako hodnotíte dostupnosť a kvalitu študijných materiálov?
Najviac som spokojná s nonstop otvorenou knižnicou a tiež s dobrým vybavením tried
Ako hodnotíte študentský život? (študentská únia, rôzne kluby, podujatia organizované školou, mesto)
Podujatí je tu veľa. Každý týždeň sa niečo nájde. Rôzneho typu.
Ako sa Vám páči ubytovanie?
S ubytovaním somveľmi spokojná. Mala som šťastie a bývam v novom byte, za dobrú cenu.
Našli ste si prácu? Ak áno, je náročné skĺbiť štúdium s prácou?
Nie, ešte sa mi nepodarilo nájsť prácu.
Považujete svoje rozhodnutie študovať v zahraničí za správne?
áno, bolo to dobré rozhodnutie. Ale vždy a pri všetkom sú aj plusy alebo mínusy.
Ako ste boli spokojný/á s poradenstvom a pomocou InterStudy pri vybavovaní štúdia?
Veľmi mi to pomohlo, pretože sama som sa v tom nevyznala a určite by som si nevybavila všetko tak ako sa mi to podarilo teraz s interstudy.
Doporučili by ste InterStudy Vašim priateľom či známym?
ano, určite
Dominik
Študijný odbor:
Marketing management
Univerzita ktoru navstevujem je jedna z tych mensich v daka comu si student vytvara blizsi vztah, ci uz so skolou alebo so spoluziakmi , co je fakt super. Skusky maju formu projektov alebo prezentacii (zvacsa obe naraz), kde sme rozdeleny na skupiny.. Vysoku skolu som nenavstevoval na SR, takze neviem porovnat a povedat rozdiel, ale tuna v Dansku sme zamerany predovsetkym na prax; je tu dost vela citania co sa tyka predmetov ale aj casto v ramci projektu sa musi ist na internet a spravit nejaky ten research. Ucitelia su uvolneni a davaju nam vela priestoru a slobody v ramci vyucby.
Ako zvládate štúdium?
Skola nie je narocna na biflenie, no to neznamena, ze jej nemusime venovat dostatok casu. Niekedy si skola vyzaduje vela casu vzhladom na to, ze kladie doraz na to aby clovek myslel a rozumel.
Ako hodnotíte prístup učiteľov ku študentom?
Ucitelia su fajn, vzdy poradia co mozu a snazia sa studentom vymedzit co najviac casu ako len mozu. Ziadny autoritativny rezim tu neprevladza, skor naopak, ucitelia su kamaradsky a pomozu ked treba.
Niekdy je obtiazne najst vyzadovany studijny material, kedze sme v Dansku anglicke ucebnice sa obcas tazko hladaju.
Je tu velmi vela aktivit, klubov, podujati co len chcete :)
Ako sa Vám páči ubytovanie?
Ubytko je v pohode.
Našli ste si prácu? Ak áno, je náročné skĺbiť štúdium s prácou?
Mal som jednu. To zalezi od druhu prace, ale ked jednu mate budte pripraveny pbetovat zopar skolskych hodin cez tyzden, kedze casto sa pracuje pocas skoly. Nic nemozne, ked sa chce tak sa da :)
Považujete svoje rozhodnutie študovať v zahraničí za správne?
Najlepsie rozhodnutie ake som spravil :)
Velmi spokojny, postarali ste sa o cely proces vybavovania, za co som nesmierne vdacny :)
Doporučili by ste InterStudy Vašim priateľom či známym?
Urcite ano :)