Vysokoškolské štúdium v zahraničí veľká británia
british and irish modern music institute

BRITISH AND IRISH MODERN MUSIC INSTITUTE - Logo BRITISH AND IRISH MODERN MUSIC INSTITUTE

Hudobný inštitút BIMM je trochu odlišný druh univerzity. Je moderný, inovatívny a svojich študentov hudbu nielen vyučuje, ale zároveň ich účí, ako z hudby vyťažiť čo najviac. Každý rok BIMM pomáha početnému množstvu študentov preukázať sa ako profesionáli v hudobnom priemysle a určiť začiatok svojej kariéry v rámci zvolenej oblasti. BIMM Institute je najväčší a vedúci poskytovateľ hudobného vzdelania vo Veľkej Británii a Európe. S kampusmi v 8-mich mestách, kde je hudba to, na čom najviac záleží - Londýn, Berlín, Hamburg, Brighton, Birmingham, Bristol, Manchester a Dublin, BIMM ponúka svojim študentom nielen kvalitné vzelávanie, ale aj možnosť ponoriť sa priamo do sdrca modernej a undergroundovej hudby. Ponúka im možnosť byť tam, kde je hudba produkovaná na každodennej báze. BIMM ponúka celý rad príležitostí v rámci jeho školského programu vďaka jeho usporiadanej sieti kampusov a nespočetného množstva známostí, ktoré si vytvoril v priebehu rokov. Všetky kamupsy sú skvele technicky vybavené a pre študentov je k dispozícii najmodernejší softvér a hudobné nástroje od producentov, ktorí aktívne spolupracujú a podporujú BIMM.

Každý týždeň sú organizované Masterclasses s medzinárodne uznávanými umelcami, pravidelne sa usporadúvajú koncerty na rôznych miestach, spolupracuje na úspešných festivaloch, a koniec koncov BIMM každý rok produkuje množstvo hudobných albumov, ktoré idú priamo do obchodov. Nie je teda prekvapujúce, že až 80 percent absolventov sa po skončení štúdia výhradne živí hudbou.

Medzi úspešných absolventov absolventov patria  úspešný umelci ako speváci George Ezra, James Bay, Ryan O' Shaugnessy, Tom Odell alebo Izzy Bizu. Taktiež aj textár Ed Drewett, ktorý má na konte hity pre Ollyho Murs-a, Little Mix či One Direction či indie kapela The Kooks.

Na britských kampusoch je školné na školský rok 2019/20 stanovené na 7 650 libier/ školský rok a študenti ho môžu v plnej výške prefinancovať výhodnou študentskou pôžičkou, ktorú začnú splácať po doštudovaní a až keď budú spĺňať určité platové podmienky. Pre informácie ohľadom školného a financovania v ostatných krajinách nás prosím kontaktujte.

PODMIENKY PRIJATIA

Bakalárske štúdium
- maturita s priemerom do 3,5
- certifikát IELTS s celkovým skóre 6.0 až 6.5  v závislosti od odboru