Vysokoškolské štúdium v zahraničí veľká británia
british and irish modern music institute

BRITISH AND IRISH MODERN MUSIC INSTITUTE BRITISH AND IRISH MODERN MUSIC INSTITUTE

Hudobný inštitút BIMM je trochu odlišný druh univerzity. Je moderný, inovatívny a svojich študentov hudbu nielen vyučuje, ale zároveň ich účí, ako z hudby vyťažiť čo najviac. Každý rok BIMM pomáha početnému množstvu študentov preukázať sa ako profesionáli v hudobnom priemysle a určiť začiatok svojej kariéry v rámci zvolenej oblasti. BIMM Institute je najväčší a vedúci poskytovateľ hudobného vzdelania vo Veľkej Británii a Európe. S kampusmi v 8-mich mestách, kde je hudba to, na čom najviac záleží - Londýn, Berlín, Hamburg, Brighton, Birmingham, Bristol, Manchester a Dublin, BIMM ponúka svojim študentom nielen kvalitné vzelávanie, ale aj možnosť ponoriť sa priamo do sdrca modernej a undergroundovej hudby. Ponúka im možnosť byť tam, kde je hudba produkovaná na každodennej báze. BIMM ponúka celý rad príležitostí v rámci jeho školského programu vďaka jeho usporiadanej sieti kampusov a nespočetného množstva známostí, ktoré si vytvoril v priebehu rokov. Všetky kamupsy sú skvele technicky vybavené a pre študentov je k dispozícii najmodernejší softvér a hudobné nástroje od producentov, ktorí aktívne spolupracujú a podporujú BIMM.

Každý týždeň sú organizované Masterclasses s medzinárodne uznávanými umelcami, pravidelne sa usporadúvajú koncerty na rôznych miestach, spolupracuje na úspešných festivaloch, a koniec koncov BIMM každý rok produkuje množstvo hudobných albumov, ktoré idú priamo do obchodov. Nie je teda prekvapujúce, že až 80% absolventov sa živí výhradne hudbou. Až 83% absolventov pracuje v hudobnom alebo kreatívnom priemysle do 6 mesiacov po ukončení štúdia.

Diplom alebo titul? BIMM ponúka 2 typy vzdelania pre svojich študentov: jeden rok štúdia – Diplom, alebo klasické 3-ročné univerzitné odbory s titulom.

Pretože je BIMM partnerom vysoko rešpektovaných poskytovateľov vzdelávania, je schopný poskytnúť svojim absolventom medzinárodne akceptovanú akademickú kvalifikáciu. Odbory na BIMM sú akreditované University of Sussex, ktorá sa zaraďuje medzi top 20 univerzít v UK. Vďaka tomuto partnerstvu študenti BIMM obdržia vysoko akreditovaný titul, spolu s flexibilitou a hudobnými možnosťami, ktoré im BIMM ponúka. Obsah odborov na jednotlivých kampusoch rovnaký, čo umožňuje študentom v prípade záujmu každý rok študovať v inom meste a tak získať cenné skúsenosti od viacerých vyučujúcich ako aj získať viac kontaktov.

Na to, aby ste dostali Diplom, musíte absolvovať štúdium v trvaní jedného roka, ktoré vás priamo pripraví na vami zvolenú profesiu. Študenti po úspešnom absolvovaní štúdia obdržia medzinárodne uznávaný diplom - Pearson Edexcel BTEC National Diploma Level 3 qualification, ktorý môžu použiť ako odrazový mostík k prijatiu na získanie hudobného titulu na BIMM, alebo ako základ na rozbehnutie vlastnej krariéry v hudobnom priemysle.

Školné na britských kampusoch je 7 250 libier / rok (2018/19), pričom na 6 165 libier majú študenti možnosť zobrať si výhodnú študentskú pôžičku, ktorú začínajú splácať až po skončení štúdia, keď sa zamestnajú. Z vlastných zdrojov hradia študenti iba 1 085 libier. Na kampuse Dublin hradia študenti iba Student Contribution vo výške 3 000€ / rok. Na kampuse Berlín je školné vo výške 7450€ / rok v prípade že ho študent uhradí pred začiatkom štúdia alebo 7 950€ / rok ak ho hradí v mesačných splátkach.

O tom, že BIMM študentov skvele pripraví na kariéru v hudobnom priemysle svedčí aj fakt, že medzi absolventov tejto inštitúcie sa zaraďujú umelci ako: James Bay, George Ezra,The Kooks, Izzy Bizu, Ed Drewitt (Songwriter - One Direction, Olly Murs, Little Mix), Jordan Whitmore (A&R Atlantic Records) and Natasha Bent (Coda Music Agency - Take That, Disclosure, The Prodigy, Jess Glynne, Bastille, Ellie Goulding and Imagine Dragons).

PODMIENKY PRIJATIA
Maturita
IELTS 6.0 (minimum 5.5 z každej časti) pre nasledujúce odbory:

• BMus (Hons) Popular Music Performance (Guitar, Bass, Drums, Vocals)
• BA (Hons) Professional Musicianship (Guitar, Bass, Drums, Vocals)
• BA Music Production
• BA (Hons) Songwriting

IELTS 6.5 (minimum 6.0 z každej časti) na nasledujúce odbory:
• Music Journalism
• Music Business
• Event Management

KAMPUSY A ODBORY