Kde môžeš študovať od septembra 2021?

Ak tento rok maturuješ alebo končíš bakalára a ešte stále nevieš kam povedú tvoje ďalšie kroky, máme pre teba skvelú správu! Ešte stále môžeš študovať na výške v zahraničí. Aj napriek tomu, že už je tu máj veľa univerzít stále prijíma prihlášky. V akých krajinách a na aké odbory sa teda ešte môžeš hlásiť?

Dánsko

Napriek tomu, že v Dánsku je už dávno po termíne uzávierky prihlášok, vybrané univerzity naďalej akceptujú prihlášky na odbory, na ktorých majú ešte voľné miesta. S prihláškou sa ale poponáhľaj, univerzity prijímajú študentov len do zaplnenia kapacít! Prihlásiť sa môžeš ešte na:

• Marketing Management
  • Service, Hospitality & Tourism
  • Automotive Management
  • Global Business Engineering
  • BA Civil Engineering
  • BA Mechanical Engineering
  • BA Climate and Supply Engineering

Holandsko

Holandsko ti ponúka veľmi kvalitnú výučbu za prijateľné školné. Termín uzávierky prihlášok závisí od univerzity, na vybrané odbory sa môžeš prihlásiť do 15.8.

Na výber máš širokú škálu odbor, z ktorých si môžeš vyberať. Najnovšie môžeš v Holandsku študovať aj učiteľstvo. Medzi najpopulárnejšie odbory patria napríklad:

• European Studies
  • International and European Law
  • International Business
  • Leisure and Events Management
  • IT
  • Creative Business
  • Tourism Management
  • Marketing Management
  • Creative Media and Game Technologies

Na magisterskom stupni môžeš v Holandsku ešte študovať:

• Master in International Business and Management
  • Business Studies (Interdisciplinary Business Professional)
  • International Communication
  • Content & Media Strategy
  • International Leisure, Tourism Events & Management
  • Innovative Textile Development
  • Data Science for Life Sciences
  • Sustainable Energy System Management
  • Renewable Energy
  • Energy for Society
  • Master of Science in Applied Nanotechnology

Belgicko

Univerzity v Belgicku prijímajú prihlášky až do 1.9. Určite si však rozhodnutie nenechávaj na takýto neskorý dátum. Odporúčame ti prihlásiť sa ešte pred letom, nech si zbytočne nepredĺžiš čakanie na prijatie.

Na bakalárskom stupni môžeš študovať odbory:

• Social Sciences
  • Business Economics
  • Digital Arts and Entertainment
    - Visual effects
    - 3D animation
    - Game Graphics Production
    - Independent Game Production
    - Game Development
    - Sound Design
  • Bachelor of Digital Design and Development
  • Bachelor of Applied Computer Sciences
    - Cybersecurity

V prípade, že končíš bakalárske štúdium na výber máš z množstva prírodovedných, inžinierskych a humanitných odborov na magisterskom stupni. Kompletný zoznam magisterských odborov nájdeš tu.

Veľká Británia

Napriek tomu, že po Brexite slovenskí študenti prišli o možnosť financovať štúdium študentskou pôžičkou od britskej vlády, Coventry University prišla s riešením, ako naposledy túto výhodnú formu financovania ešte využiť. Univerzita otvára vybrané odbory s online nástupom v júli. Prihlásiť sa treba najneskôr do konca júna. Na pôžičku je možné študovať:

• BSc Psychology
  • BA Business Management
  • BA Digital Marketing
  • Beng Mechanical Engineering
  • BA International Relations
  • BSc Biomedical Sciences
  • BSc Computer Science
  • BSC Aviation Management

Stále je možné poslať prihlášku aj na ďalšie univerzity v UK, avšak v takomto prípade je potrebné hradiť školné z vlastných zdrojov.

Ak ťa niektorý z odbor zaujal a už chceš sa naň prihlásiť, stačí keď vyplníš našu predbežnú prihlášku: https://univerzity.interstudy.sk/predbezna-prihlaska

V prípade, že ešte nie si v maturitnom ročníku, ale máš záujem o štúdium v zahraničí, určite nepremeškaj webinár, pripravený špeciálne pre mladších študentov. Webinár pre uchádzačov o štúdium v budúcom roku sa uskutoční 2.6. o 16:00.

Zaregistruj sa tu